Over

Blog van Frans Schellekens.

Archieven

Links

Zoek!

Laatste Reacties

Feeds

Draait op PivotX - 2.3.1 
XML: RSS Feed 
XML: Atom Feed 

| Home |

Cuba aankomst

Woensdag 18 Januari 2012 at 11:02 pm. Zo, de eerste dagen Cuba zitten er op. De reis verliep prima. Ben met meer dan 50 kg binnen gekomen, zonder problemen. Cadeaux uitgedeeld en al. Alles gezellig. De kleine Paco kan zowaar al lezen. Dat viel me alles mee. Wat niet meeviel is dat deze nog 6-jarige knul Tony Montana al bleek te kennen. De volgende middag met Pacolito naar de de Callegon Hamel gegaan. Op zondag zijn daar altijd optredens van drummende negers etc. Met z'n 2-en de overvolle bus in en na 5 minuten kwam ik er achter dat mijn portemonnaie gerold was. Welkom op Cuba. Er zat nogal een hoop geld in want ik had flink gewisseld op het vliegveld. KUT. Nog nooit iets gebeurd hier met me en nu dit. Eigen schuld, natuurlijk, altijd gelijk je geld in veiligheid brengen. Heb nog geprobeerd aangifte te doen bij de politie hier op de hoek maar ze konden me geen aangifteformulier verschaffen. Wel hebben ze m'n gegevens genoteerd en ons gesommeerd om maandagochtend gelijk naar de immigratiedienst te gaan want anders zou ik hier illegaal in een privé woning verblijven. Fijne jongens want zojuist kwam er al een langs om te controleren of ik ook daadwerkelijk dat visum verkregen had. Zo niet dan hadden ze een mooie boete kunnen incasseren. Ha, Ha.
Gisterenochtend dus m'n familievisum geregeld en daarna gelijk door naar de Ned. ambassade. Zoonlief is vanaf gisteren ook een Nederlander. Was allemaal heel informeel en gezellig. Ze hebben daar tegenwoordig een speciaal "internetcafé" om Cubaanse bloggers van dienst te kunnen zijn. Mooi gebaar, moet ik zeggen. Verder bezig de tour uit te stippelen. Vanochtend eindelijk weer eens hardgelopen. Van hier tot de Amerikaanse Ambassade en terug; 45 min. 08:00 uur vertrokken maar dat zal snel vroeger moeten want de zon is om 09:30 al behoorlijk heftig aan het worden. Heb im een Cubaans mobiel nummer. 005353466890.
Aanvulling: Kwam er vanochtend achter dat de school, alwaar ik de tour wil beginnen, dat de toespraak tegenwoordig op de binnenplaats gehouden wordt en dus niet meer op straat. Weet niet of daar toeristen worden toegelaten. Moet dus ook de website gaan herschrijven, maar dat moest toch al want zoals ie nu is is het veel te lang. Ban vandaag voor het eerst online gegaan in het hotel en kwam er achter dat ik geen mail kan versturen. Ook lekker. Zit nu wel als gevolg van mijn aanwezigheid hier live naar Madrid-Barcelona te kijken.